3 marca 2024

Na „podwójnym gazie” uderzył w barierę [ZDJĘCIA]

41-latek kierujący Fiatem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile w organizmie.

Reklamy

Do wypadku doszło wczoraj po południu w miejscowości Żdanów, w powiecie zamojskim.

– Wstępne ustalenia dokonane przez policjantów na miejscu zdarzenia wskazują, że 41 latek poruszał się Fiatem w kierunku miejscowości Mokre i nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze – informuje starszy aspirant Katarzyna Szewczuk z zamojskiej Policji. – Następnie stracił panowanie nad pojazdem i przodem samochodu uderzył w barierę energochłonną powodując uszkodzenie zarówno samego pojazdu, jak i bariery.

Reklamy

Kierowca jechał sam. Nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

­

41-latek stracił prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

W czasie wykonywania przez policjantów czynności – pas ruchu, na którym doszło do zdarzenia był zablokowany, a ruch pojazdów odbywał się wahadłowo.źródło i fot. KMP Zamość / Policja Lubelska


Zobacz też:

47-latka ranna po uderzeniu cysterny w Mazdę [ZDJĘCIA]

47-latka ranna po uderzeniu cysterny w Mazdę [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →