22 grudnia 2024

Nabór do Orkiestry Jarmarku Hetmańskiego

Jeśli więc masz 15 lat lub znacznie więcej, grasz na jakimś instrumencie i masz ochotę uczestniczyć w niezwykłym projekcie, wypełnij kartę zgłoszenia! Wypełnione karty należy dostarczyć do sekretariatu Zamojskiego Domu Kultury, ul. Partyzantów 13 lub przesłać na adres: kultura@zdk.zamosc.pl, w treści wpisując ORKIESTRA.

Reklamy

4 i 5 czerwca 2022 r. odbędzie się 28. Jarmark Hetmański-Festiwal Produktu Lokalnego „Smaki Zamościa i Roztocza”. Spotkamy się wszyscy na Rynku Wielkim w Zamościu, by wspólnie świętować potwierdzenie nadania Aktu Lokacyjnego przez króla Stefana Batorego naszemu miastu. Wydarzeniu towarzyszą Targi Sztuki Ludowej, Targi Kolekcjonerskie, Konkurs Potraw i występy na scenie. W roku 2022 pragniemy stworzyć wspólnie z Wami Orkiestrę Jarmarku Hetmańskiego.

Karta zgłoszenia oraz zgoda rodziców dostępne pod linkiem: http://zdk.zamosc.pl/news/1946/oglaszamy-nabor-do-orkiestry-jarmarku-hetmanskie.html

Reklamy

Super zabawa i muzyczny rozwój gwarantowany!

Nabór trwa do 15 KWIETNIA 2022 r.

Reklamy

­

Orkiestrą Jarmarku Hetmańskiego kierować będą Przemek Łozowski i Michał Szulc.

Przemysław Łozowski – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Założyciel i kierownik dętej orkiestry klezmerskiej „Chojzes Klezmorim”–  (klezmerzy Widzącego z Lublina), działającej w latach 2001-2007 przy ACK Chatka Żaka w Lublinie. W roku 2005 zdobyła II Nagrodę podczas Festiwalu „Nowa Tradycja” organizowanym przez Polskie Radio i TV Polonia. Współpracował m.in. z takimi ośrodkami jak Teatr NN, Akademickie Centrum Kultury UMCS, Fundacja Galeria na Prowincji, Fundacja Kresy 2000. Od 2007 roku mieszka w Irlandii, gdzie aktywnie animuje życie społeczno- kulturalne Polonii. Jest założycielem kilku szkół polonijnych, prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi oraz młodzieżą. Powołał do istnienia na Zielonej Wyspie takie formacje jak zespół „The SuperTonic Orchestra”– nawiązujący do dziedzictwa muzycznego Europy Środkowo-Wschodniej , The Dulcis Polonia Choir, Kapela do Wesela czy działającą przy polskiej szkole „Wspólna Wyspa” w Droghedzie Polską Orkiestrę. W roku 2014 powołał Fundację „Borówek 27”, której celem jest m.in. promocja kultury tradycyjnej Lubelszczyzny np. podczas Festiwalu „Tabor Lubelski”. Od 2013 roku współtworzy Orkiestrę Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie. Obecnie współpracuje z Warsztatami Kultury w Lublinie prowadząc Małą Orkiestrę Jarmarku Jagiellońskiego.

Michał Szulc –  z wykształcenia nauczyciel języków obcych, muzykoterapeuta, z zamiłowania muzyk.Ukończył szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu w roku 1993. Pierwsze kroki w muzyce perkusyjnej stawiał w roku 1997. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał w kraju oraz podczas podróży po świecie (Afryka, Kuba, Irlandia, Niemcy, Francja, Dubaj), gdzie kształcił się pod okiem profesjonalnych muzyków oraz samouków grających muzykę etniczną. Współtworzył kilka zespołów grających muzykę latin jazz, perkusyjną, rozrywkową.

Z muzyką tradycyjną z regionu Lubelszczyzny zetknął się ponad 10 lat temu i od tej pory czynnie muzykuje i czerpie inspiracje również na tym polu muzycznej działalności.

Na co dzień prowadzi warsztaty (bębniarskie i ukulele) oraz spotkania integracyjne z dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi  w firmach, domach kultury, instytucjach opieki społecznej, szkołach, przedszkolach i innych instytucjach pedagogicznych.

W swojej pracy inspiruje się najbardziej podejściem podmiotowym, stawiając na pierwszym miejscu wzbudzanie motywacji wewnętrznej do twórczego muzykowania i czerpania z tego radości.

W trakcie działalności firmy, którą prowadzi – „Łubudubu Michał Szulc” – przeprowadził setki warsztatów w ponad 200 placówkach m.in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Rzeszowie, Biłgoraju, Sandomierzu, Zamościu, Nowym Sączu, Zwierzyńcu, Przeworsku, Leżajsku.

­

(info, grafika: ZDK / Joanna Bilska-Pawłowska)


LubieHrubie na Instagramie