23 kwietnia 2024

Narkotyki ukryli w oponach – FOTO, WIDEO

NOSG wspólnie z CBŚP przejęło prawie 7 kg marihuany pochodzącej z przemytu. Narkotyki były ukryte w kołach. Zatrzymano łącznie 4 osoby.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Białymstoku ustalili, że z Hiszpanii do Polski jedzie pojazd dostawczy, w którym mogą znajdować się środki odurzające.

Funkcjonariusze przystąpili do działań i na terenie powiatu bialskiego w województwie lubelskim zatrzymali pojazd do kontroli. W przestrzeni ładunkowej odkryli cztery koła samochodowe, w których znajdowały się schowane foliowe pakunki próżniowe z zawartością suszu roślinnego. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w kołach ukryto prawie 7 kg marihuany, z których można by uzyskać prawie 7 tys. działek dilerskich. W ramach tej akcji łącznie zatrzymano 4 mieszkańców województwa lubelskiego w wieku od 25 do 46 lat, w tym dwóch kierowców.

Śledztwo prowadzą funkcjonariusze białostockiego CBŚP, pod nadzorem Ośrodka Zamiejscowego w Białej Podlaskiej Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Z ich ustaleń wynika, że osoby mogły wykonać siedem transportów, w ramach których mogły przemycić do Polski z Hiszpanii, blisko 48 kg marihuany o szacunkowej wartości hurtowej prawie 770 tys. zł.

Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty dotyczące wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo może grozić kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Wszystkie osoby zatrzymane decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane.

(info, wideo, fot. NOSG)Zobacz też:

Nowa kryta strzelnica w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej – ZDJĘCIA, WIDEO

Nowa kryta strzelnica w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej – ZDJĘCIA, WIDEO