Nie dała wyrwać sobie torebki, choć ją ciągnął po chodniku i kopał

Za rozbój na 40 letniej mieszkance Lublina odpowiadał będzie 29 letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło przy ul. Kleeberga w Lublinie. Napastnik zaatakował idącą ulicą kobietę. Szarpiąc za pasek usiłował wyrwać jej torebkę. Ciągnął pokrzywdzoną po ulicy i kopał. Napastnik zatrzymany został kilkanaście minut później przez policjantów z II komisariatu.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około godz. 18: 30 przy ul. Kleeberga w Lublinie. Do idącej ulicą kobiety podszedł młody mężczyzna. Szarpiąc za pasek usiłował wyrwać jej torebkę.  Kobieta podniosła krzyk wołając o pomoc. Mimo wszczętego alarmu napastnik nie odpuścił. Ciągnął ją wzdłuż ulicy, a później kopał próbując wyrwać torebkę. Spłoszyły go dopiero krzyki przypadkowego przechodnia. Sprawca zbiegł w kierunku osiedla.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z II komisariatu rozpoczęli poszukiwania napastnika.  Mundurowi przeczesywali okolice poszukując odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Kilkanaście minut później został zatrzymany na jednym z przystanków przy ulicy Kalinowszczyzna. Myślał, że uda  mu się zmylić policyjny pościg zdjął kurtkę, w którą ubrany był podczas napadu. Zatrzymany to 29 letni Ob. Gruzji.

Pokrzywdzona kobieta przewieziona została do szpitala. W wyniku rozboju doznała ogólnych potłuczeń oraz otarć naskórka.

Dzisiaj zatrzymany doprowadzony zostanie do prokuratury, będziemy wnioskować o jego areszt. Za rozbój grozić mu może do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP Lublin (R.L.R)