22 czerwca 2024

Nie popalą fajki wodnej

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Tym razem funkcjonariusze ujawnili u dwóch ob. Ukrainy, tytoń do fajki wodnej o wartości ponad 200 tys. zł.

Reklamy

 

19 lutego br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Grupy Zamiejscowej w Zamościu z Placówki w Lublinie oraz Placówki w Hrebennem, prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego z delegatury w Zamościu.

W ramach tych wspólnych działań, podczas kontroli drogowej prowadzonej w m. Stary Zamość, pow. zamojski, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mercedes, którym podróżowało dwóch ob. Ukrainy. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariuszy zainteresował towar przewożony w przestrzeni bagażowej tego pojazdu.

Reklamy

Kontrolowani podróżni, na pytania mundurowych, oświadczyli, że przewożą dżemy owocowe. Funkcjonariusze, nie uwierzyli jednak w ich zapewnienia i postanowili lepiej przyjrzeć się kolorowym opakowaniom. Mimo wcześniejszych zapewnień podróżnych, dżem okazał się jednak tytoniem do fajki wodnej o szacunkowej wartości ponad 200 tys. zł.

Do ujawnionych nielegalnych wyrobów, przyznali się podróżujący pojazdem ob. Ukrainy. Mężczyźni, którzy kupili ten towar już na terytorium RP od innych obywateli Ukrainy, planowali sprzedać go z zyskiem w Warszawie. Teraz poniosą z tego tytułu odpowiedzialność karną przewidzianą w art. 65 § 1 i 3 KKS. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, funkcjonariusze ustalają źródło pochodzenia nielegalnego towaru.

Reklamy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, tylko od początku roku, ujawnili przemyt towarów o wartości ponad 4 mln zł.

 

źródło i fot. NOSG