18 kwietnia 2024

Nie zatrzymała się na znaku STOP. 8 osób, w tym troje dzieci w szpitalu

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj tuż przed godz. 16:00 w Suścu. Kierująca Dacią nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu prawidłowo Fordem. Osiem osób, w tym troje dzieci zostało przewiezionych do szpitala.

 

Wczoraj przed godz.16:00, 57-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego jechała Dacią od strony miejscowości Huty Szumy do Suśca. Dojeżdżając do skrzyżowania nie zatrzymała się na nim.

W tym samym czasie od strony Tomaszowa Lubelskiego w stronę Suśca z pierwszeństwem jechał 31-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego, który uderzył w nieprawidłowo wyjeżdżającą dacię. Oba samochody wjechały do przydrożnego rowu.

W Fordzie, oprócz kierowcy, znajdowało się jeszcze cztery osoby, w tym dwoje dzieci w wieku 2 i 8 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala, gdzie lekarz wstępnie stwierdził ogólne potłuczenie i pozostawił na obserwacji. Trochę mniej szczęścia mieli pasażerowie daci, w wieku  14 i 57-lat, którzy doznali obrażeń ciała. Oni wraz kierującą również zostali w szpitalu.

57-letniej kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym nie dostosowanie się do znaku B-20 „STOP”. Kierujący byli trzeźwi.

 

źródło i fot. KPP Tomaszów Lubelski