23 maja 2024

Nieledew: Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury – Bibliotece Publicznej w Nieledwi odbyło się spotkanie policjantów z dziećmi. Najmłodsi z terenu gminy Trzeszczany otrzymali odblaski ufundowane przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Hrubieszowski. Wielki uśmiech na dziecięcych buziach wywołał pokaz psa policyjnego imieniem Fuks oraz maskotka policyjna.

Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury – Bibliotece Publicznej w Nieledwi odbyło się spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Hrubieszowski, Komendę Powiatową Policji w Hrubieszowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach.
 
Blisko czterdzieścioro dzieci z terenu gminy Trzeszczany było obecnych na spotkaniu pod hasłem ”Bezpieczna droga do szkoły”. Najmłodsi z zainteresowaniem przysłuchiwali się pogadance na temat bezpiecznego zachowania zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Szeroki uśmiech na dziecięcych buziach wywołał pokaz umiejętności psa policyjnego imieniem Fuks oraz maskotka policyjna.
 
Dzieci dostały opaski odblaskowe na rękę oraz naklejki odblaskowe na rower, które ufundowało Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Hrubieszowski. Pan Prezes Stowarzyszenia Zdzisław Kosakowski rozdał także dzieciom słodkości. Maluchy mogły z bliska pooglądać policyjny radiowóz, sprzęty policyjne, takie jak pałka, kajdanki.
 
Na koniec wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.
 
 
Źródlo: KPP w Hrubieszowie (EK)