Nielegalni migranci z Iranu. Wpław pokonali Bug

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali troje nielegalnych migrantów.

Reklamy

 

W dniu 21 lipca br. funkcjonariusze SG z Placówki w Terespolu, realizując czynności służbowe w rejonie granicy państwa, zatrzymali troje nielegalnych migrantów. Zatrzymania dokonano po informacji otrzymanej od białoruskich służb granicznych, które ujawniły ślady przy rzece granicznej Bug.

Kobieta, nastolatek oraz mężczyzna, przepłynęli rzekę, a następnie przemieszczali się w głąb kraju. W trakcie prowadzonych działań granicznych, funkcjonariusze użyli psa tropiącego, który doprowadził ich do nielegalnych migrantów.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się obywatele Iranu, którzy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium RP.

Zatrzymane osoby po przeprowadzeniu czynności administracyjnych, zostali przekazani białoruskim służbom granicznym.

Skuteczna ochrona granicy państwowej, obok sprawnej odprawy granicznej osób jest priorytetowym zadaniem Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. W ostatnim czasie, było to już kolejne zatrzymanie osób, które nielegalnie przekroczyły granice państwa. W lipcu br. funkcjonariusze NOSG, zatrzymali na „granicy zielonej”: dwóch obywateli Turcji oraz dwóch obywateli Ukrainy.

 

źródło i fot. NOSG