NOSG: Podsumowanie akcji „SpoKREWnieni służbą”

Ponad 44 litry krwi oddali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w trakcie akcji honorowego krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą”.

Reklamy

 

W marcu br. miała miejsce II już edycja akcji „SpoKREWnieni służbą”. Ogólnopolska zbiórka krwi odbywała się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej na terenie całej Polski. Krew można było oddawać w każdym województwie przez cały miesiąc. Akcja krwiodawstwa miała charakter otwarty i mógł w niej wziąć udział każdy.

Do zbiórki krwi już po raz kolejny włączyli się funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Oddać krew można było w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz w Chełmie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim, Kraśniku, Terespolu i Horodle a także w mobilnych punktach poboru krwi.

W ramach akcji honorowego krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą”, funkcjonariusze NOSG oddali w sumie ponad 44 litry krwi zaś od początku roku ponad 63 litry.

 

(źródło i fot. NOSG)