30 maja 2024

O krok od tragedii… Wypadł z drogi, przejeżdżając przez chodnik i ścieżkę rowerową

21-latek z gminy Księżpol w wyniku nadmiernej prędkości omal nie doprowadził do tragedii. Mężczyzna, który kierował osobowym Renault wypadł z drogi przejeżdżając między innym przez chodnik i ścieżkę rowerową, na której znajdowały się osoby postronne.

 

Wczoraj około godziny 21:30 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu marki Renault na obwodnicy północnej w Biłgoraju.

Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że 21 – latek, który kierował samochodem marki Renault jadąc z nadmierną prędkością na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Wypadł z drogi przejeżdżając na przeciwległy pas ruchu, chodnik, ścieżkę rowerową następnie uderzył w latarnię, bariery dźwiękochłonne od których się odbił i zatrzymał ponownie na jezdni.

W momencie w którym doszło do zdarzenia na ścieżce rowerowej znajdowały się dwie 18 – latki jadące na rolkach i 41- latek idący chodnikiem. Osoby znajdowały się kilka metrów od miejsca w które uderzył pojazd 21 – latka.

Z mężczyzną podróżował jego 19-letni znajomy również mieszkaniec gminy Księżpol. Siła uderzenia była tak duża, że oba tylne koła zostały dosłownie oderwane od samochodu. Jak ustalili policjanci 21 – letni kierowca był trzeźwy. Zarówno on jak i jego pasażer nie odnieśli w tym zdarzeniu obrażeń.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali 21- latkowi prawo jazdy oraz z uwagi na uszkodzenia dowód rejestracyjny pojazdu. 21 – latek stanie przed sądem, grozi mu wysoka grzywna. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów.


źródło i fot.: KPP Biłgoraj