21 maja 2024

Odjazdowy Bibliotekarz w gminie Trzeszczany

W dniu 12 maja 2012 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Trzeszczanach była inicjatorem rajdu rowerowego, który odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Impreza ta miała miejsce podczas Tygodnia Bibliotek, w tym roku przypadającego w dniach 8 – 15 maja.

Celem imprezy było zintegrowanie społeczności lokalnej, propagowanie zdrowego stylu życia oraz pokazanie, że biblioteka to nie tylko książki.

Korzystając z pięknej pogody o godzinie 12.00 dwie grupy dzieci, młodzieży i dorosłych zaopatrzone w rowery, pomarańczowe balony i dobry humor wyruszyły z Filii Biblioteki w Nieledwi oraz z Mołodiatycz. Metą wycieczki  była siedziba Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzeszczanach. Rajd przebiegał w miłej atmosferze i doskonałych nastrojach uczestników.

Po dotarciu na miejsce wszyscy mogli się posilić kiełbaskami, które piekli członkowie OSP w Trzeszczanach. Czekała również niespodzianka od wójta Gminy Trzeszczany w postaci słodyczy.

Następnie dla dzieci przygotowano atrakcje, w postaci malowania twarzy czy różnych zabaw. Także dorośli mieli możliwość włączenia się w przygotowane atrakcje. Zainteresowaniem cieszyła się przygotowana akcja strażaków, którzy pokazali wyjazd do pożaru zainscenizowany na potrzeby imprezy. Frajdą była przejażdżka wozem strażackim zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Rajd wszystkim bardzo się podobał i mamy nadzieję, że uczestnicy spędzili miło czas z Biblioteką.

Serdecznie dziękujemy:
Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzeszczan,
Posterunkowi Policji w Trzeszczanach,
Klubowi Seniora z Nieledwi,
Szkole Podstawowej w Mołodiatyczach,
Szkole Podstawowej w Nieledwi,
Stowarzyszeniu „Mołodiatycze to My”.

 

Info i foto: GBP Trzeszczany