3 grudnia 2023

Odpowie za kradzież 60 drzew

Za wyrąb i kradzież 60 drzew odpowie 56-letni mężczyzna. Wartość strat oszacowana została na ponad 2 tys. zł., a proceder trwał od początku 2017 roku.

Reklamy

 

W miniony wtorek policjanci zawiadomieni zostali o kradzieży kilkunastu drzew na szkodę Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Do procederu dojść miało w marcu na terenie kompleksu leśnego w gminie Biała Podlaska.

Funkcjonariusze ustalili personalia osoby mogącej mieć związek ze sprawą. Okazał się nim że 56-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska.

Reklamy

Kiedy policjanci zjawili się u niego, mężczyzna był w trakcie rozładunku drzewa. Pokazał jednak dokumenty, z których wynikało, że wszedł w jego posiadanie legalnie. W trakcie czynności ustalono jednak, że jedynie cześć drewna znajdującego się na posesji została zakupiona.

Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie wyjaśnień przyznał, że chcąc uniknąć odpowiedzialności dokonał legalnego zakupu, kiedy dowiedział się, że policjanci prowadzą śledztwo w sprawie kradzieży.

Funkcjonariusze ustalili, że do kradzieży na terenie wskazanej działki leśnej dochodziło już od początku 2017 roku. Łącznie łupem sprawcy padło 60 drzew. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł.

56-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

info i fot. KMP Biała Podlaska