Odprawa graniczna na czas EURO

W dniach od 5 czerwca do 4 lipca br. na terenie drogowych przejść granicznych w Dorohusku i Hrebennem, obowiązuje system odprawy podróżnych, wyłącznie po polskiej stronie przejść. Ten model odpraw został wprowadzony w związku z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Reklamy

Podróżny przekraczający granicę, odprawiany jest przez służby obu krajów, po polskiej stronie przejścia, zarówno na wjazd jak i wyjazd z Polski. Dodatkowym ułatwieniem wprowadzonym przez służby graniczne na czas EURO, jest wydzielenie w przejściach granicznych „pasów Euro”, które są przeznaczone dla kibiców piłkarskich udających się na mecze.

Na terenie woj. lubelskiego, dodatkowym przejściem granicznym, które będzie funkcjonowało w okresie mistrzostw, w dniach od 5 czerwca do 4 lipca br. jest pozostające jeszcze w fazie budowy – drogowe przejście graniczne w Dołhobyczowie. Tam podróżni poruszający się samochodami osobowymi oraz autokarami, będą odprawiani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w systemie 24 godzinnym w oparciu o terminale mobilne. 

Prowadzenie odpraw granicznych w tymczasowo otwartym przejściu w Dołhobyczowie, jest możliwe dzięki porozumieniu w tej sprawie pomiędzy Komendantem Głównym Straży Granicznej a Przewodniczącym Państwowej Służby Granicznej Ukrainy.


Źródło: NOSG

Foto: