Odwoził kontrabandę przerzuconą przez Bug

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mieszkańca powiatu chełmskiego, przy którym ujawnili nielegalne papierosy o wartości rynkowej ponad 90 tys. zł.

Reklamy


W dniu 1 września br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, realizując czynności służbowe na terenie gminy Dorohusk, zatrzymali w rejonie granicy państwa, 23-letniego ob. RP, przy którym ujawnili wyroby tytoniowe pochodzące z przemytu o wartości ponad 90 tys. zł.

Przemytnik w czasie zatrzymania, odwoził od linii granicy państwa papierosy, które były spakowane w duże kartonowe pudła i owinięte w czarną folię. Tak zabezpieczone przed wodą, zostały przemycone z Ukrainy do Polski przez rzekę graniczna Bug. Po informacji przekazanej służbom granicznym Ukrainy, po sąsiedniej stronie granicy zatrzymano ob. Ukrainy, który dostarczył nielegalne papierosy.

Reklamy

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, zatrzymany mężczyzna odpowie teraz za popełnienie przestępstwa skarbowego. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 34 mln zł.źródło i fot. NOSG