22 czerwca 2024

Odzyskano auta o wartości ponad 400 tys. [ZDJĘCIA]

Pod koniec minionego roku funkcjonariusze NOSG w ciągu dwóch dni odzyskali auta osobowe o łącznej wartości ponad 400 tys. zł.

Reklamy

29 grudnia, na terenie przejścia granicznego w Terespolu, 38-letni obywatel Białorusi próbował wyjechać z Polski samochodem osobowym BMW X5 (rocznik 2018), o szacunkowej wartości ok. 350 tys. zł. W czasie kontroli granicznej ustalono, że samochód został skradziony na terenie Belgii.

Nastepnego dnia, na terenie tego samego przejścia granicznego, tym razem jednak na kierunku wjazdowym do naszego kraju, 50-letni obywatel Białorusi chciał wjechać do Polski Toyotą RAV4 (rocznik 2013). Pojazd o szacunkowej wartości 60 tys. zł zabezpieczono w związku z podejrzeniem przerobienia numeru nadwozia.

Reklamy

­

W obu sprawach wszczęto postępowanie przygotowawcze. Po sporządzeniu dokumentacji procesowej, kierowcy wraz z pojazdami, zostali przekazani funkcjonariuszom Policji w Terespolu.

Reklamy

W minionym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali pojazdy o łącznej wartości prawie 14 mln zł.


źródło i fot. NOSG


Zobacz też:

Tragiczny wypadek koło Chełma [ZDJĘCIA]

Tragiczny wypadek koło Chełma [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →