Odzyskano Mercedesa AMG o wartości pół miliona!

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali poszukiwanego Mercedesa AMG S63 o szacunkowej wartości pół miliona zł. Jest to najdroższy pojazd, który udało się odzyskać w tym roku na granicy w województwie lubelskim.

Reklamy

 

17 lutego br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, dwaj obywatele Ukrainy usiłowali wyjechać z Polski samochodem marki Mercedes AMG S63 z 2017 roku, o szacunkowej wartości 500 tys. zł.

W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że auto jest poszukiwane przez wypożyczalnię luksusowych samochodów w Czechach. Pojazd został zabezpieczony, a mężczyźni – zatrzymani.

Obywateli Ukrainy oraz zatrzymany pojazd przekazano funkcjonariuszom Policji, którzy poprowadzą dalsze działania w tej sprawie.

W ubiegłym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali prawie 300 pojazdów pochodzących z przestępstwa, o wartości blisko 15 mln zł. Najdroższym odzyskanym wówczas pojazdem było Lamborghini Urus, o szacunkowej wartości 1,4 mln.

 

info i fot. NOSG

 


 

Zobacz też:

REGION – Granica: Odzyskano Lamborghini o wartości 1,4 mln

REGION – Nadbużański Oddział Straży Granicznej podsumował 2019 rok