Okradł sąsiadów, aby kupić BMW, markowe ciuchy i poszaleć

Najpierw okradł sąsiadom 15000 złotych, a następnie za te pieniądze kupił BMW, markowe ubrania, resztę stracił na imprezy. Mowa o 18-letnim mieszkańcu gminy Izbica. Złodzieja ustalili krasnostawscy kryminalni. Udowodnili mu też uprawę i udzielanie narkotyków.

Reklamy

Do zdarzenia doszło na początku lutego. Mieszkanka gminy Izbica zgłosiła policjantom kradzież 10 tysięcy złotych ze swojego domu. Sprawą zajęli się policjanci z Izbicy i krasnostawscy kryminalni. Ustalili, że czynu tego dokonał 18-letni niedaleki sąsiad pokrzywdzonych. Nastolatek wykorzystując znajomość z synem pokrzywdzonej często przebywał na ich posesji. Dowiedział się, że w ich domu znajduje się większa gotówka. Pod nieobecność domowników dokonał jej kradzieży.

Za skradzioną gotówkę kupił sobie samochód bmw, który zarejestrował i ubezpieczył. Pozostałą kwotę przeznaczył na drogie markowe ubrania i imprezy, głównie alkohol. Jak ustalili stróże prawa to nie jedyne przewinienia nastolatka. Wcześniej skradł on tym samym sąsiadom ponad 5 tysięcy złotych. W ubiegłym roku uprawiał  konopie i kilkakrotnie udzielał narkotyków kolegom. Wczoraj młodzieniec usłyszał zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia i dobrowolnie poddał karze.

 

źródło: KWP Lublin (M.S.)