14 czerwca 2024

Oszukał rolników na ponad 9,5 mln zł!

Policjanci zatrzymali 51-letniego przedsiębiorcę, który oszukał kilkadziesiąt osób i podmiotów rolniczych z województwa lubelskiego. Prowadzona przez niego firma skupowała od nich owoce i warzywa.

Reklamy

Sprawę prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie wspólnie z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Chodzi o firmę, której prezesem jest 51-latek. Jak wynika z materiałów prowadzonego postępowania, spółka zajmowała się skupowaniem owoców i warzyw m.in. od rolników z województwa lubelskiego i nie wywiązała się z zapłaty za dostarczony towar.

Reklamy

­

– Szacuje się wstępnie, że za dostarczone przez osoby prywatne i inne podmioty produkty rolnicze tylko w okresie od lipca 2021 r. do października 2022 r., spółka nie wypłaciła pokrzywdzonym z powiatu ryckiego oraz łęczyńskiego kwoty ponad 9,5 miliona złotych. Tym samym wprowadziła ich w błąd co do sytuacji finansowej spółki oraz zamiaru i możliwości zapłaty za dostarczone owoce – informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. – Efektem realizacji sprawy było zatrzymanie 51-latka. Doszło do tego na terenie województwa łódzkiego, gdzie mężczyzna zamieszkiwał. Policjanci dokonali także kilku przeszukań firm i mieszkań prywatnych. Zabezpieczyli na poczet przyszłych kar kwotę około 40 tysięcy złotych.

Reklamy

Zatrzymany 51-latek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszał łącznie 35 zarzutów dotyczących oszustw. Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy Lublin – Zachód w Lublinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.


źródło: Policja Lubelska, fot. arch. lubiehrubie


Zobacz też:

Wjechał za rogatki na czerwonym świetle. 2 tys. mandatu i 15 punktów karnych

Wjechał za rogatki na czerwonym świetle. 2 tys. mandatu i 15 punktów karnych


Zerknij na Instagram →