Papierosy płonęły nad Bugiem

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili próbę przemytu papierosów przez „zieloną granicę”. Tym razem przemytnicy na widok zbliżającego się patrolu Straży Granicznej, próbowali spalić nielegalne wyroby akcyzowe.

Reklamy

 

6 listopada br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, pełniący służbę w ochronie granicy państwa, po raz kolejny udaremnili próbę przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski.

Tym razem funkcjonariusze, zetknęli się z niespotykaną determinacją przemytników, którzy po polskiej stronie granicy, przygotowywali do wywiezienia w głąb kraju przemyconą już kontrabandę. Na widok zbliżającego się patrolu Straży Granicznej, podpalili oni papierosy i próbowali zbiec z miejsca zdarzenia. Pakiety z tlącymi się papierosami zostały jednak ugaszone a funkcjonariusze SG zabezpieczyli papierosy, które nie zdążyły się jeszcze spalić o szacunkowej wartości ponad 11 tys. zł.

Do sprawy, po krótkim pościgu zatrzymano dwóch 19 – letnich mieszkańców powiatu chełmskiego. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, zatrzymani odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 18 mln zł.