Papierosy w wagonach z rudą żelaza

Przemyt czterech i pół tysiąca paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na kolejowym przejściu granicznym z Ukrainą w Hrubieszowie. Nielegalny towar ukryty był w wagonach z rudą żelaza.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie (22.07). W wykryciu kontrabandy pomogło funkcjonariuszom zainstalowane na przejściu w Hrubieszowie urządzenie rentgenowskie do prześwietlania wagonów kolejowych. Na podstawie uzyskanego  dzięki skanerowi RTG obrazu, celnicy wytypowali do kontroli dwa spośród pięćdziesięciu wagonów przewożących do Polski rudę żelaza.

Po dokładnym sprawdzeniu podejrzanych wagonów, okazało się że wewnątrz znajdują się nie zgłoszone do kontroli celnej papierosy z białoruskimi znakami akcyzy – w sumie 4,5 tys. paczek. Dla niepoznaki wyroby tytoniowe umieszczone były w czarnych foliowych workach oraz szczelnie przysypane rudą żelaza. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanych papierosów to ponad 45 tys. zł.

Reklamy

Sprawcy przemytu ani właściciela nielegalnego towaru nie udało się ustalić. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Zamościu.

Przypomnijmy, że jest to już kolejny tego typu przypadek odnotowany na przejściu granicznym w Hrubieszowie. Na początku czerwca celnicy z Hrubieszowa znaleźli w ładunku rudy żelaza cztery tysiące paczek białoruskich papierosów.

 

Źródło: SCRP