Funkcjonariusze lubelskiej KAS i NOSG w Chełmie udaremnili przemyt papierosów ukrytych w kontenerze ze sprzętem elektronicznym.

Reklamy

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej oraz Straży Granicznej z Terespola kontrolowali skład towarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski.

Zgodnie z dokumentami przewozowymi w kontenerach znajdował się sprzęt elektroniczny (m.in. kolumny głośnikowe). Tymczasem pomiędzy setkami kartonów z elektroniką funkcjonariusze znaleźli również pudła z papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Reklamy

Na pierwszy rzut oka opakowania towarów legalnych i nielegalnych niczym specjalnym się nie różniły, i tylko „wprawne oko” mogło wychwycić, że coś jest nie tak.

Funkcjonariusze zdecydowali o szczegółowej rewizji całego kontenera. Przeprowadzono ją w Oddziale Celnym w Małaszewiczach. W sumie funkcjonariusze KAS i SG zabezpieczyli 20 753 paczki papierosów różnych marek o szacunkowej wartości rynkowej blisko 300 tys. złotych.

Trwa ustalanie sprawców przemytu. Przesłuchany w sprawie maszynista pociągu nie przyznał się do nielegalnego towaru.

Papierosy trafiły do magazynu celno-skarbowego. Zostaną zniszczone po orzeczeniu przez sąd ich przepadku na rzecz skarbu państwa.


info i fot.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie