Pijana opiekowała się roczną córką

Noc w policyjnym areszcie spędziła 38- letnia mieszkanka gminy Radzyń Podlaski, która opiekowała się swoim rocznym dzieckiem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Dziecko z domu trafiło do radzyńskiego szpitala, natomiast matka do wytrzeźwienia.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 20.00 w miejscowości Brzostówiec. Dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany, iż nietrzeźwa matka zajmuje się dzieckiem. Policjanci, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Okazało się wówczas, że 38- letnia mieszkanka gminy Radzyń Podlaski jest kompletnie pijana. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie.

Razem z nią w domu przebywała roczna córeczka, która została przewieziona do szpitala. Matka trafiła do policyjnego aresztu. Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia oraz to, czy kobieta swoim zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo to zagrożone jest karą do lat 5 pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP Lublin