29 września 2023

Pijany 18-latek spowodował wypadek. Prawo jazdy miał od miesiąca

Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu odpowie 18-letni mieszkaniec gminy Modliborzyce. Mężczyzna kierując renaultem nie dostosował prędkości do warunków na drodze w wyniku czego auto dachowało. Jeden z pasażerów z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Reklamy

 

Do wypadku doszło dzisiejszej nocy w miejscowości Andrzejów. Kierujący renaultem 18-letni mieszkaniec gminy Modliborzyce, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, auto dachowało. Przewoził trzech pasażerów jeden z nich z obrażeniami trafił do szpitala.

Kierującemu oraz dwóm pasażerom nic się nie stało. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie pokazało, że kierowca renaulta był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Reklamy

Policjanci zatrzymali 18-latkowi uprawnienia do kierowania, a posiadał je zaledwie miesiąc. On sam zaś, trafił do policyjnego aresztu. Dziś po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Wkrótce mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.Policjanci po raz kolejny apelują o trzeźwość za kierownicą i przypominają, że pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! W sposób szczególny apelujemy też do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Dzięki zdecydowanej reakcji niejednokrotnie możemy uchronić ludzkie życie i zdrowie.

Reklamyźródło i fot. KPP Janów Lub.