Pływak z nielegalnymi papierosami koło Dubienki

Obywatel Ukrainy został ujęty przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym, jak pokonując wpław Bug, przemycił z Ukrainy do Polski nielegalne papierosy.

Reklamy

19 listopada, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Skryhiczynie, zatrzymali w pobliżu rzeki Bug w okolicach Dubienki, mężczyznę ubranego w specjalistyczny strój do pływania – tzw. piankę. Próbował on ukryć w pobliskich zaroślach owinięte w folię pudła.

Okazało się, że zatrzymany jest obywatelem Ukrainy, a w pudłach znajduje się kontrabanda, którą przetransportował, przepływając razem z nią przez Bug.

Reklamy

Obywatel Ukrainy został zatrzymany, a przemycone papierosy w ilości 2 500 paczek, o wartości ponad 35 tys. zł – zabezpieczone. Mężczyzna, po przewiezieniu go na teren placówki Straży Granicznej, otrzymał suche i ciepłe ubrania.

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze, a cudzoziemiec, który nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do pobytu w Polsce, po zakończonych czynnościach procesowych, został przekazany służbom granicznym Ukrainy.