Podał się za pracownika Zakładu Energetycznego i wyłudził pieniądze. Uwaga na oszustów!

Wczoraj w godzinach popołudniowych 79-letnia kobieta powiadomiła policję, że mężczyzna podający się za pracownika Zakładu Energetycznego w zamian za obietnicę obniżenia rachunków za energię wyłudził od niej 50 zł. Policja poszukuje sprawcy i przestrzega przed pochopnym wpuszczaniem do domu nieznajomych osób.

Reklamy

 

Wczoraj około godziny 13.30 do dyżurnego zamojskiej policji zadzwoniła 79-letnia mieszkanka Zamościa, która poinformowała, że pół godziny wcześniej do jej mieszkania przyszedł mężczyzna podający się za pracownika Zakładu Energetycznego. Poprosił, aby kobieta pokazała mu ostatni rachunek za energię i zaproponował jej obniżenie rachunków w zamian za zapłatę 5 zł. Kobieta nie mając drobnych dała mężczyźnie banknot 50-złotowy. Fałszywy pracownik zaproponował, że rozmieni pieniądze i przyniesie jej resztę, w zastaw zostawił czarną teczkę. Gdy mężczyzna nie wracał po dłuższym czasie kobieta powiadomiła policję.

Policja apeluje o ostrożność i ograniczone zaufanie w stosunku do osób podających się za pracowników różnych instytucji, którzy odwiedzają nas w domach bez wcześniejszego zawiadomienia. W razie wątpliwości żądajmy okazania legitymacji potwierdzającej tożsamość i wykonywany zawód lub zadzwońmy do instytucji celem zweryfikowania informacji.

Reklamy

 

źróło: KMP Zamość