25 września 2023

Podejrzany Mercedes nie wjechał do Polski

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas odprawy granicznej ujawnili Mercedesa o szacunkowej wartości 150 tys. zł. Pojazd miał zamontowane części pochodzące z przestępstwa.

Reklamy

6 czerwca br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, funkcjonariusz NOSG realizujący czynności kontrolne na kierunku wjazdowym do Polski, zauważył wymianę jednostki napędowej w Mercedesie o szacunkowej wartości 150 tys. zł.

Po wnikliwym sprawdzeniu okazało się, że w pojeździe zamontowany został silnik, który w międzynarodowych bazach poszukiwawczych figuruje jako utracony na terytorium Andory.

Reklamy

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze o paserstwo (art. 291 par. 1 kk.). Kierowcę − obywatela Ukrainy zatrzymano, pojazd zaś zabezpieczono na terenie Placówki SG w Hrebennem. Dalsze czynności w sprawie zrealizują policjanci z Tomaszowa Lubelskiego.

W bieżącym roku Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych ujawnili i zabezpieczyli różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 8 mln zł.

Reklamy

info i fot. NOSG / RK


Zobacz też:

Groźny wypadek koło Tomaszowa. Dwie kobiety przetransportowano do szpitala [ZDJĘCIA]

Groźny wypadek koło Tomaszowa. Dwie kobiety przetransportowano do szpitala [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →