13 kwietnia 2024

Podrabiane zabawki i odzież w sklepach – ZDJĘCIA

Ponad 400 szt. podróbek, w tym zabawki i odzież, zatrzymali funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalny towar funkcjonariusze wykryli w kilku sklepach w Lublinie.

Funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku prowadzili na terenie Lublina kontrole wymierzone w nielegalny handel towarami podrabianymi.

W pięciu skontrolowanych sklepach, należących do jednego właściciela, funkcjonariusze ujawnili łącznie 407 szt. towarów naruszających prawo własności przemysłowej. Zabezpieczyli 257 podrabianych zabawek i 150 szt. odzieży z bezprawnie naniesionymi znakami znanych światowych marek, w tym podkoszulki, bokserki, getry i bawełniane czapki.

Wśród zatrzymanych podróbek odzieżowych były też… maseczki znanej firmy modowej. W oryginalnej wersji kosztują one ponad 230 zł za sztukę.

Za wprowadzanie do obrotu podrabianych towarów, gdy osoba uczyniła sobie z tego stałe źródło dochodów,  grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

W sprawie wszczęte zostały postępowania karne. Dalsze ustalenia prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego towaru wynosi 33 tys. złotych.

(info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)


Zobacz też:

88-latka oddała oszustom ponad 240 tysięcy

88-latka oddała oszustom ponad 240 tysięcy

Lykoland