25 czerwca 2024

Policjanci podjęli pilotaż, by ratować życie. W karetce doszło do awarii sygnałów świetlnych

Policjanci z Lublina i z Łęcznej natychmiast zareagowali na zgłoszenie kierowcy karetki pogotowia. Mundurowi przeprowadzili pilotaż karetki, która przewoziła pacjenta w stanie zagrożenia życia. W specjalistycznym pojeździe doszło do awarii sygnałów świetlnych.

Reklamy

 

Wczoraj około godz. 12:30 dyspozytorka pracująca na Stanowisku Kierowania w Komendzie Miwjskiej Policji w Lublinie odebrała telefon. Kierowca karetki prosił o pomoc.

Z informacji przekazanej przez mężczyznę wynikało, że jedzie z pacjentem ze szpitala w Przemyślu do Łęcznej. Niestety, w karetce doszło do awarii sygnałów dźwiękowych, a przewożony był pacjent, którego życie i zdrowie było zagrożone.   

Reklamy

W związku z tym, transport musiał być zrealizowany w jak najkrótszym czasie. Dyspozytorka natychmiast przekazała informację dyżurnemu KMP w Lublinie. Sama starała się ustalić, w którym miejscu znajduje się aktualnie karetka.

Dyżurny sprawdził, który z patroli znajduje się najbliżej. Na miejsce wysłani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie.

Reklamy

W okolicach ul. Witosa policjanci przejęli eskortę karetki. W Łuszczowie czekali już funkcjonariusze z KPP w Łęcznej, którzy sprawnie przejęli karetkę pogotowia i oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi  przekonwojowali pacjenta do szpitala.

Najważniejsze, że karetka zdążyła na czas do szpitala.

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin