19 czerwca 2024

Policjanci zabezpieczyli ciągniki rolnicze o wartości ponad 2,5 mln

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Graficznej zatrzymali 29 letniego mieszkańca powiatu janowskiego podejrzanego o handel pochodzącymi z kradzieży maszynami rolniczymi. W trakcie realizacji mundurowi zabezpieczyli 10 ciągników rolniczych oraz dwie ładowarki kołowe. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowana została na kwotę ponad 2,5 mln zł.

Reklamy

 

Na początku tego tygodnia policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej weszli na teren kilku posesji. Działania prowadzone były w powiatach: janowskim, biłgorajskim, hrubieszowskim a także na podkarpaciu w powiecie jarosławskim.

Z informacji uzyskanej przez funkcjonariuszy oraz prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Zamościu wynikało, że 29 letni mężczyzna zajmuję się handlem maszynami rolniczymi. Oferowane przez niego do sprzedaży ciągniki pochodziły niestety z kradzieży.

Reklamy

Podczas przeprowadzonych przeszukań policjanci zabezpieczyli łącznie 10 ciągników rolniczych oraz dwie ładowarki kołowe.  Trzy z zabezpieczonych maszyn widnieją w systemach jako pojazdy utracone poza granicami naszego kraju. W pozostałych z kolei odnaleziono ślady świadczące o ingerencji w pole numerowe pojazdów.  Łączna wartość zabezpieczonego mienia szacowana jest na kwotę 2 mln 665 tys. zł.

29 letni mieszkaniec powiatu janowskiego został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Zamościu gdzie usłyszał zarzut.  Wobec podejrzanego zastosowany został tymczasowy areszt. Mężczyzna w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Ma na swoim koncie także paserstwo. Teraz grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklamy


źródło i fot. KWP Lublin