Policjanci zatrzymali włamywaczy, którzy okradli 7 marketów

Za włamania do 7 marketów na terenie Lublina oraz Krasnegostawu odpowie dwóch braci w wieku 27 i 29-lat. Zatrzymani to bracia, którzy działając od grudnia ubr. ukradli towar o łącznej wartości prawie 50 tysięcy złotych.

Reklamy

 
 
 
Do włamań do marketów spożywczych dochodziło od początku grudnia ubiegłego roku.  Sprawcy nocą wyważali drzwi wejściowe sklepów. Po dostaniu się do środka kradli głównie papierosy i alkohole. Zabierali ze sobą także wartościowy sprzęt typu: telewizory, laptopy, czy tablety. Łącznie okradli 7 sklepów. Działali na terenie Lublina, tutaj okradli 5 sklepów, oraz w Krasnymstawie i Turce. Wartość wszystkich skradzionych towarów wyniosła blisko 50 tysięcy złotych.
 
Sprawą włamań zajmowali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie Wydziału d/w z Przestępstwami Przeciwko Mieniu i to oni wspólne z kryminalnymi z III komisariatu ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj bracia, mieszkańcy Lublina w wieku 27 i 29-lat. W wyniku przeszukań miejsc  zamieszkania i samochodów zatrzymanych, policjanci ujawnili i zabezpieczyli łomy, kominiarki, rękawiczki i pozostałe części  ubrania, w których sprawcy dokonywali włamań. W jednym z mieszkań podczas przeszukania policjanci ujawnili również ponad 30 gramów marihuany.
 
Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło, wideo i fot. KWP Lublin (AF)