12 kwietnia 2024

Policyjne newsy 21 XII 2006

19 grudnia w Kolonii Hostynne 30 – letni mieszkaniec Świdnika kierujący Volkswagenem Transporterem wyprzedzając na przejściu dla pieszych 45 – letnią rowerzystkę, potrącił ją.

Rowerzystka zamieszkała w gminie Werbkowice ze złamaniem nogi trafiła do szpitala.

Nie ustąpił pierwszeństwa

15 grudnia w Alojzowie na skrzyżowaniu dróg prowadzących do Zamościa i Tomaszowa Lubelskiego zderzyły się dwa pojazdy. 54 – letni mieszkaniec Hrubieszowa kierujący Mercedesem jadąc od strony Hrubieszowa do Tomaszowa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającej z przeciwka Toyocie. W wyniku zderzenia kierujący Mercedesem ze złamaną nogą został przewieziony do szpitala.

Włamanie do szkoły

W nocy z 13 na 14 grudnia nieznany sprawca wszedł przez okno, które sam prawdopodobnie pozostawił wcześniej niedomknięte do szkoły w Moniatyczach. Uszkodził warte 600 zł drzwi, skradł podzespoły do komputera o wartości 625 zł i gotówkę w wysokości 160 zł.

Śmierć na przejściu

12 grudnia w Werbkowicach 51 – letni mieszkaniec gminy Nielisz kierujący samochodem marki Star potrącił przechodzącego przez przejście 61 – letniego mieszkańca gminy Werbkowice. Przejście nie było oświetlone i panowały niezwykle trudne warunki jazdy – padał deszcz ze śniegiem, a widoczność była ograniczona. Potrącony mężczyzna, pomimo przewiezienia do szpitala i intensywnej akcji ratowniczej, po dwóch godzinach zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Udusił żonę

W odpowiedzi na zgłoszenie, policja udała się do jednego z domostw znajdujących się na terenie gminy Horodło, gdzie odnalazła zwłoki kobiety. Wkrótce zatrzymano jej męża i jeszcze tej samej nocy prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa żony. W czasie śledztwa oskarżony złożył jedynie szczątkowe wyjaśnienia, przyznał się jednak do tego, że smyczą dla psa udusił swoją żonę. Nie podał jednak motywu swojego czynu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

informacje przekazała
rzecznik KPP w Hrubieszowie
Justyna Popek