25 czerwca 2024

Ponad 2 mln. strat Skarbu Państwa. Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą

15 października 2015 roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Hrebennem, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się obrotem wyrobami akcyzowymi pochodzącymi z przemytu.

Reklamy


W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zamościu prowadzącej w przedmiotowej sprawie śledztwo funkcjonariusze z Placówki SG w Hrebennem przy udziale funkcjonariuszy komendy Nadbużańskiego Oddziału SG w Chełmie zatrzymali 7 obywateli Polski  w wieku od 23 do 50 lat zamieszkałych na terenie powiatu tomaszowskiego, zamojskiego, biłgorajskiego i niżańskiego.

Dwóm zatrzymanym, Prokurator przestawił zarzut kierowania zorganizowaną  grupą przestępczą, tj.: z art. 258 § 3 kk, zaś pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej , tj.: z art. 258 § 1 kk i inne. Realizując czynności procesowe dokonano również  przeszukania 14 posesji na terenie województwa lubelskiego i podkarpackiego.

Reklamy

Od prawie roku, grupa przestępcza była intensywnie rozpracowywana przez funkcjonariuszy Placówki SG w Hrebennem. Z ustaleń funkcjonariuszy Straży Granicznej wynika, że sprawcy rozprowadzili na terenie całego kraju blisko 2 800 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy pochodzących z przemytu. Z tytułu prowadzenia nielegalnej działalności przez grupę przestępczą, Skarb Państwa poniósł straty na kwotę 2 360 000 zł.  źródło i fot. NOSG

Reklamy