18 kwietnia 2024

Posadził konopie pośród traw nieużytków rolnych

Policjanci wydziału kryminalnego biłgorajskiej jednostki zatrzymali wczoraj 21-latka z Biłgoraja, który uprawiał konopie indyjskie. Rośliny rosły na przygotowanym poletku nieużytków rolnych w okolicy miejscowości Dąbrowica. Operacyjni ujawnili i zabezpieczyli 8 zasadzonych w czerwcu b.r. krzaków, przywiązanych do palików ponad 70-centymetrowych już roślin.


Policjanci kryminalni ustalili 21-latka z Biłgoraja, który od czerwca b.r uprawiał konopie indyjskie. Ujawniona w okolicy miejscowości Dąbrowica przygotowana uprawa została zabezpieczona do badań laboratoryjnych.

Na podsypanym poletku pośród traw i nieużytków rolnych ujawniono łącznie 8 krzaków, ponad 70-centymetrowych już roślin konopii, które przywiązane były do palików.

Podczas przeszukań w miejscu zamieszkania mężczyzny, w jednym z pomieszczeń ujawniono torbę z zawartością rzeczy służących do uprawy konopii.

21-latek poniesie odpowiedzialność karną przed sądem, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Za naruszenie przepisów ustawy, grozi kara nawet 3 lat więzienia.źródło i fot. KPP Biłgoraj