23 lipca 2024

Potrącił 4-letnie dziecko i uciekł z miejsca wypadku

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godzinie 17 w Łukowej. 19-latek kierujący Daewoo potrącił 4-letnie dziecko poruszające się na hulajnodze i oddalił się z miejsca zdarzenia. 4-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Lublinie.

Reklamy

 

Biłgorajscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godzinie 17 w Łukowej. 19-letni mieszkaniec gminy Łukowa, który kierował samochodem marki Daewoo, potrącił 4-letnie dziecko i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, dziecko poruszało się na hulajnodze. Chłopiec z obrażeniami ciała został zabrany przez karetkę pogotowia, a następnie przekazany Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu do szpitala w Lublinie.

Reklamy

Ustaleni przez policjantów świadkowie zdarzenia przekazali cechy identyfikujące pojazd, który brał udział w tym zdarzeniu. Policjanci dotarli na posesję, gdzie znajdował się uszkodzony samochód.

Młody mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem. Badanie wykazało, że był trzeźwy. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalają także, pod czyją opieka był 4 latek w chwili zdarzenia.

Reklamy

Pamiętajmy, że za nieudzielenie pomocy ofierze wypadku grozi odpowiedzialność karna. Odpowiedzialność ponosi również dorosły, który naraża dziecko na niebezpieczeństwo.

 

źródło i fot. KPP Biłgoraj