15 lipca 2024

Potrącił kobietę i uciekł z miejsca wypadku

Zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanej usłyszał 59-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna na przejściu dla pieszych potrącił 70-letnią kobietę. Ranna z urazem kręgosłupa przewieziona została do szpitala.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w piątek, przed godz. 19.00 na ul. Łukasińskiego w Zamościu. Na przejściu dla pieszych potrącona została 70-letnia mieszkanka Zamościa. Sprawca zdarzenia, kierowca samochodu renault, uciekł z miejsca, nie udzielając pomocy ofierze wypadku. Kobieta z urazem kręgosłupa przewieziona została do szpitala. Policjanci ustalili właściciela pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. Następnego dnia rano mężczyzna sam zgłosił się na komendę. Sprawcą wypadku okazał się 59-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna został zatrzymany. Wczoraj usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z jego miejsca oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanej. Mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania, a pojazd, którym się poruszał odholowano na policyjny parking.

Wkrótce za popełnione czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwa, których się dopuścił zagrożone są karą do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Reklamy

 

źródło i fot. KWP Lublin (J.K.)