Pożar kamienicy, dwie ofiary śmiertelne

Dwie ofiary śmiertelne to bilans pożaru, do jakiego doszło dziś nad ranem na zamojskim Starym Mieście. Spłonęło jedno z mieszkań na poddaszu kamienicy przy ul. Kościuszki. Tożsamość ofiar na chwilę obecną nie jest znana. Na miejscu pracują policjanci i prokurator, którzy przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa ustalać będą przyczyny i okoliczności pożaru.

Reklamy

 

Dziś kilka minut po godz. 6.00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację o pożarze, do którego doszło na poddaszu kamienicy przy ul. Kościuszki w Zamościu. W akcji gaśniczej brało udział kilka jednostek straży pożarnej. Z budynku ewakuowano kilkunastu mieszkańców. W wyniku pożaru śmierć ponieśli dwaj mężczyźni. Zwęglone ciało jednej z ofiar strażacy znaleźli we wnętrzu mieszkania.

Drugiego z mężczyzn ratownicy wynieśli z miejsca objętego pożarem, niestety mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł. Tożsamość ofiar na chwilę obecną nie jest znana. Na miejscu pracują policjanci i prokurator, którzy przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa ustalać będą przyczyny i okoliczności pożaru.źródło i fot. KMP Zamość