Przepis na niezapomniane ferie? To ferie w mundurze! [ZDJĘCIA]

W sobotę, 17 grudnia br. 2 Lubelska Brygada OT przyjęła do służby 94 nowych ochotników. To chętni do odbycia szkolenia w okresie przyszłorocznych ferii zimowych.

Reklamy

Kandydaci dzisiejszego naboru do terytorialnej służby wojskowej to głównie młodzi mieszkańcy województwa lubelskiego, pełnoletni uczniowie, studenci, nauczyciele oraz rodzice dzieci, które zimowe ferie spędzą poza domem. W ten weekend odbywa się część formalna szkolenia – ochotnicy przejdą test sprawności fizycznej, przeszkolenie z BHP oraz otrzymają mundury i wyposażenie. Główna część szkolenia, czyli zajęcia praktyczne odbędą się w okresie ferii zimowych. Grupa ochotników, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku, będzie kontynuować szkolenie w terminie 15-28 stycznia 2023 r. zakańczając je uroczystą przysięgą wojskową. Natomiast grupa ochotników – żołnierzy rezerwy, którzy podjęli decyzję powrotu do wojska, odbędzie szkolenie w terminie 15-20 stycznia 2023 r.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie uczestnictwem w szkoleniu właśnie w okresie ferii zimowych, aby usprawnić przyjęcie nowych ochotników,  wcielenia na „Ferie z WOT” zostały zaplanowane w 2 terminach – 17 grudnia br. i 13 stycznia 2023 r.  Tak więc, wszyscy którzy jeszcze chcą odbyć szkolenie w trakcie ferii zimowych mają  taką możliwość, należy jak najszybciej skontaktować się z rekruterem 2LBOT, lub odwiedzić najbliższy WCR. W styczniu spodziewamy się równie licznego stawiennictwa jak dzisiaj” – wyjaśnia oficer sekcji personalnej 2LBOT 

Reklamy

­

Sobotni zaciąg do służby w 2 Lubelskiej Brygadzie OT był dziewiątym i ostatnim w tym roku. Lubelska Brygada OT liczy obecnie ok. 3000 żołnierzy i cały czas przyjmuje nowych ochotników. Niesłabnącym zainteresowanie cieszą się zarówno szkolenia podstawowe dla osób, które nie mają doświadczenia wojskowego, jak i szkolenia wyrównawcze dla rezerwistów.  W samym 2022 r. szeregi 2LBOT powiększyły się o 800 nowych żołnierzy. 

Jesteś pełnoletnim uczniem szkoły średniej, studentem, nauczycielem, wykładowcą lub rodzicem, którego dzieci ferie spędzą poza domem? Chcesz zdobyć solidne wojskowe przeszkolenie, sprawdzić się, poznać nowych ludzi?   „Ferie z WOT” to doskonała ku temu okazja. Wejdź na stronę www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i wpisz nazwę swojego powiatu. Otrzymasz kontakt do rekrutera – żołnierza OT, który odpowie na wszystkie pytania związane ze służbą i pomoże dopełnić formalności. Wniosek o powołanie możesz również złożyć bezpośrednio w WCR lub skorzystać z portalu www.zostanzolnierzem.pl.


­

info i fot. 2LBOT / por. MARTA GABOREK


Zobacz też:

Hrubieszów: Paczka dla Bohatera [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Paczka dla Bohatera [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →