Przetargi na świetlice rozstrzygnięte

Mircze

Reklamy

Remonty świetlic wiejskich w Wiszniowie i Starej Wsi w gminie Mircze powinny być wykonane zgodnie z planem. Samorząd wybrał już wykonawców robót i w tym tygodniu podpisał umowy z firmami, które mają zmodernizować obydwa obiekty.

Realizacja inwestycji w Wiszniowie będzie kosztować ponad 430 tysięcy złotych. Z tego około 413 tysięcy gmina przeznaczy na remont świetlicy i zagospodarowanie terenu wokół niej, natomiast pozostałe 17 tysięcy wykorzysta na wykonanie robót w remizy. Prace w części świetlicowej będą współfinansowane ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a za remont remizy gmina zapłaci z własnego budżetu.

Reklamy

Na modernizację budynku w Starej Wsi będzie trzeba wydać prawie 390 tysięcy złotych, ale większość środków na ten cel samorząd pozyskał również z PROW-u.

Obydwie inwestycje mają być zrealizowane do października.

Za 6 miesięcy obiekty w Wiszniowie i Starej Wsi zostaną gruntownie wyremontowane w środku i odnowione z zewnątrz. Roboty obejmą m.in.: wymianę pokrycia dachowego, okien i drzwi oraz instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania.

Ponadto w Wiszniowie, przy świetlicy, zostanie urządzone boisko sportowe, natomiast budynek w Starej Wsi ma być rozbudowany o dodatkowe pomieszczenia, w których będzie się mieścić Izba Tradycji.

Ekipy budowlane mają też uporządkować teren wokół obu świetlic, mają ułożyć chodniki i wybudować parkingi.

***

Źródło:
www.ias24.eu