17 czerwca 2024

Przewoził 12 osób w dostawczym busie

Policjanci kraśnickiej drogówki, zatrzymali do kontroli busa, którego kierujący przewoził o 12 osób więcej niż pozwalały na to przepisy. Pasażerowie pojazdu siedzieli na prowizorycznie wstawionych ławkach i kartonach, niektórzy siedzieli sobie na kolanach.

Reklamy

 

Wczoraj ok. godz. 19.30 w Urzędowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kraśniku zatrzymali do kontroli samochód dostawczy VW Transporter. Zgodnie z warunkami technicznymi określonymi w dowodzie rejestracyjnym w pojeździe tym powinno znajdować się tylko 2 osoby wraz kierowcą.  W busie podróżowało, aż 12 osób więcej, niż pozwalały na to warunki techniczne. Pasażerowie pojazdu siedzieli na prowizorycznie wstawionych ławkach, krześle i kartonach.

Właściciel pojazdu   60 letni mieszkaniec gminy Urzędów zabierając tak dużą ilość osób do nieprzystosowanego do przewozu ludzi samochodu naraziłby je na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego. Kierowca busa za swoją nieodpowiedzialność stracił już prawo jazdy, odpowie również przed sądem; może otrzymać karę grzywny do 5 tysięcy złotych.

Reklamyźródło i fot. KPP Kraśnik