20 maja 2024

Przewoził w busie ponad 13.600 paczek papierosów z kontrabandy

53 latek z Łodzi wpadł na gorącym uczynku przewożenia znacznej ilości wyrobów bezakcyzowych. W busie marki citroen mężczyzna przewoził w przedziale ładunkowym ponad 13.600 paczek nielegalnych papierosów. Towar ukrył pod innymi workami z wełną. Kontrabanda ujawniona została przez funkcjonariuszy drogówki, w miejscowości Aleksandrów.

Do ujawnienia kontrabandy doszło w miniony weekend w Aleksandrowie. Patrolujący rejon służbowy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen Jumper. Za jego kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec Łodzi. W trakcie kontroli jego busa, uwagę funkcjonariuszy przykuł przewożony w pojeździe ładunek. Jak się okazało pod przykryciem worków z wełną, znajdowały się także inne worki z inną już zawartością. Wewnątrz przedziału policjanci ujawnili znaczną ilość papierosów różnych marek, które jak się okazało nie posiadały polskich znaków akcyzy. Kontrabanda jak również pojazd zostały zabezpieczone do dalszych czynności procesowych, a ich właściciel zatrzymany.
 
Łącznie funkcjonariusze ujawnili  13.600 paczek pochodzących z przemytu papierosów. Gdyby towar trafił do obrotu wartość uszczuplenia na szkodę skarbu państwa wyniosłaby ponad 200.000 złotych. 53-latek już usłyszał zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami Kodeksu Karno-Skarbowego nabywanie, przechowywanie oraz m.in. przewożenie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego, zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.
 
 
 
 
źródło i fot. KPP Biłgoraj (M.W.)