Radosna Szkoła w Werbkowicach

Dnia 22 października 2010 roku w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół w Werbkowicach odbyło się uroczyste otwarcie szkolnej sali zabaw „Radosna Szkoła”. Jest to ważne wydarzenie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, zwłaszcza klas I i II, realizujących nową podstawę programową, w której dominuje kształcenie poprzez zabawę.

Reklamy

Symbolicznego przecięcia biało – czerwonej wstęgi w drzwiach do sali zabaw dokonali Wójt Gminy Werbkowice Lech Bojko, dyrektor szkoły Maria Kaliszczuk, dyrektor SJO Monika Podolak, przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Małyszek i przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Wiater.

W trakcie uroczystości uczniowie z klasy II b pod kierunkiem wychowawczyni, Barbary Majewskiej zaprezentowali możliwości wykorzystania dużych pomocy dydaktycznych do organizacji zabaw ruchowych, a Maria Kamińska, nauczycielka nauczania zintegrowanego, przedstawiła pomoce dydaktyczne spełniające funkcje edukacyjne i usprawniające małą motorykę. Po intensywnym ruchu i zabawie każde dziecko miało możliwość relaksu w basenie wypełnionym kolorowymi piłeczkami.

Program rządowy Radosna Szkoła zakłada wspieranie organów prowadzących szkoły podstawowe w tworzeniu odpowiednich warunków do aktywności ruchowej najmłodszych uczniów, w kontekście obniżenia wieku rozpoczynania obowiązku szkolnego.

Nasza szkoła złożyła wniosek o dotację na zakup pomocy dydaktycznych i otrzymała kwotę 12 000 zł, za którą zakupiono pomoce do doskonalenia sprawności ruchowej (duża motoryka), a więc kształtki, materace, wałki, zestawy dużych figur geometrycznych, tunele, piłki sensoryczne oraz do ćwiczeń umysłowych i usprawniających małą motorykę – układanki i gry dydaktyczne, klocki konstrukcyjne, puzzle i gry logiczne.

Wygospodarowano pomieszczenie na salę zabaw, które odnowiono za kwotę 2 500 zł – ułożono wykładzinę i pomalowano według projektu Maryli Sułkowskiej, nauczycielki plastyki.

***

Tekst i zdjęcia:
Alicja Wróblewska