Region: Okradał swoich sąsiadów. Został zatrzymany

Puławscy kryminalni zatrzymali trzech młodych mieszkańców Puław, którzy włamali się do dwóch piwnic i mieszkania. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Policjanci w trakcie przeszukań odzyskali część przedmiotów. Reszta skradzionych fantów wstawiona była do lombardu.

Reklamy

Pod koniec roku puławscy policjanci odnotowali kradzież z włamaniem do mieszkania. Sprawca wybił szybę w drzwiach balkonowych, a następnie wszedł do mieszkania skąd skradł złoty pierścionek. Niespełna dwa tygodnie później na tym samym osiedlu sprawcy włamali się do dwóch piwnic z których skradli elektronarzędzia, rower i sprzęt wędkarski.
 
Puławscy kryminalni w środę ustalili i zatrzymali sprawców tych kradzieży. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Za kradzieże z włamaniem do piwnic zatrzymani 18,19 i 21 latkowie usłyszeli już zarzuty. Okazało się, że ten ostatni okradał swoich sąsiadów. Ponadto 21 latek usłyszał zarzuty włamania do mieszkania. W zeszłym roku karany był już za kradzieże i kradzieże z włamaniem. W trakcie czynności kryminalni odzyskali niemal wszystkie fanty. Część była wstawiona do lombardów.
 
Policjanci będą wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za kradzieże z włamaniem, zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (MK)