Region: Resoraki i pistolet na kulki wróciły do właściciela. Policja ujęła 12 i 13-letnich złodziei

Policjanci z Białej Podlaskiej ustalili sprawców kradzieży mieszkaniowej sprzed kilku dni. Okazało się, że dopuścili się jej trzej chłopcy w wieku od 12 do 13 lat. Pewną sugestią co do wieku sprawców mógł być fakt, że oprócz wartościowych przedmiotów z domu zginęło… kilka samochodzików i pistolet na kulki.

Reklamy

Sprawę kradzieży dokonanej w zeszłą niedzielę rozwiązali policjanci z Zespołu ds. Przestępczości Nieletnich bialskiej komendy we współpracy z dzielnicowymi. Sprawcy weszli do mieszkania należącego do 45-letniego bialczanina wykorzystując pozostawienie otwartych drzwi do piwnicy.
 
Po penetracji pomieszczeń skradziono konsolę do gier z kartą pamięci, dwie płyty z grami, pieniądze w kwocie 36 zł, aparat fotograficzny z kartą pamięci oraz 8 samochodzików i pistolet – zabawkę na kulki.
 
Nieco dziwny dobór zabranych z mieszkania przedmiotów wyjaśnił się po ustaleniu sprawców przestępstwa. Okazało się, że czynu tego dokonali trzej chłopcy: dwóch 13-latków i ich rok młodszy kolega. Większość skradzionych przedmiotów funkcjonariusze odzyskali. Materiały sprawy trafią wkrótce do Sadu Rodzinnego.
 
 
 
Źródło: KMP Biała Podlaska (J.J.)