Region: Tragiczny wypadek w Kowalinie – zginęły 2 osoby, 3 zostały ciężko ranne

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło w miejscowości Kowalin. W wypadku zginęły dwie osoby, 3 zostały ciężko ranne. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną mogło być zaśniecie za kierownicą. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez ponad 4 godziny.

Reklamy

Policjanci z Kraśnika ustalają szczegóły i okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj po godzinie 17 na trasie nr 74 w miejscowości Kowalin k/Kraśnika. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Jak wynika ze wstępnych ustaleń samochód osobowy zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym. Kierowca ciężarówki usiłował uniknąć zderzenia zjeżdżając maksymalnie do prawej krawędzi jezdni.

W osobowym oplu jechało 5 osób, dwóch mężczyzn w wieku 52 i 54 lata zginęło na miejscu, trzy osoby zostały ranne. Stan jednego z rannych lekarze określają jako ciężki. Wszyscy poszkodowani to mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Mężczyźni wracali z pracy z Lublina. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady i ustalili świadków.

Reklamy

Droga została zablokowana na ponad 4 godziny.

źródło i fot. KWP Lublin (J.M)