3 marca 2024

Region: Zatrzymany sprawca uśmiercenia 9 szczeniąt

Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który utopił w beczce 9 nowonarodzonych szczeniąt. Mieszkaniec gm. Włodawa przyznał się do winy. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za zabicie, uśmiercenie zwierzęcia albo dokonanie jego uboju z naruszeniem przepisów, grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Reklamy

Wczoraj podczas przeprowadzania interwencji domowej na terenie gminy Włodawa policjanci ujawnili martwe szczenięta. 9 nowonarodzonych psów znajdowało się w stojącej przed domem beczce z wodą. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę uśmiercenia zwierząt. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec gminy Włodawa. Mężczyzna przyznał się do winy tłumacząc, że zrobił to ponieważ nie stać go na utrzymanie tylu psów.
 
Przybyły na miejsce weterynarz stwierdził, że szczenięta zostały pozbawione życia w krótkim czasie po urodzeniu. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzi Komenda Powiatowa Policji we Włodawie.
 
Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za zabicie, uśmiercenie zwierzęcia albo dokonanie jego uboju z naruszeniem przepisów grozi kara do roku pozbawienia wolności.

źródło: KPP Włodawa (DE)