Region: Zderzenie czterech pojazdów na krajowej „dwójce”

Cztery pojazdy, w tym dwa ciągniki siodłowe, zderzyły się wczoraj wieczorem w miejscowości Zalesie, na drodze krajowej nr 2. Jeden z pojazdów to laweta przewożąca 6 nowych samochodów osobowych, która po zderzeniu wpadła do rowu. Jak się okazało jej kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Reklamy

Do zdarzenia doszło około godziny 21.30. Kierujący ciągnikiem siodłowym Volvo z lawetą przewożącą 6 samochodów osobowych marki Hyundai, podczas wymijania innego samochodu, uderzył w nieoświetlony, zaparkowany częściowo na poboczu, a częściowo na pasie ruchu, ciągnik siodłowy MAN, po czym zjechał do rowu. Impet uderzenia urwał od ciągnika Volvo koło, które uderzyło w nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód marki Audi, a na rozbite elementy pojazdów wjechał jeszcze samochód marki Renault.

W wyniku zderzenia pojazdów 27-letni kierowca lawety doznał niegroźnych obrażeń ciała. W trakcie czynności okazało się dodatkowo, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości i ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia, za winnego spowodowania kolizji uznali Białorusina, kierowcę MANA, który w nieoświetlonym, niezabudowanym terenie, pozostawił częściowo na jezdni nieoświetlony pojazd. Został on ukarany mandatem karnym. Natomiast 27-letni kierowca lawety, również obywatel Białorusi, został zatrzymany w policyjnym areszcie i dzisiaj usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

Info i fot. KWP Lublin