22 lipca 2024

Region: Złodzieje samochodów wpadli w ręce policji

Za kradzież samochodów odpowiedzą trzej mieszkańcy gminy Konopnica. Policjanci zajmujący się walką z przestępczością przeciwko mieniu, udowodnili im osiem kradzieży pojazdów, do których doszło w okresie ostatniego miesiąca. Kradzieże miały miejsce na terenie Lublina. Łupem padały fiaty cinquecento i uno. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Reklamy

W środę policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie przy wsparciu lubelskich wywiadowców, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Konopnica w wieku 20, 21 i 25 lat. Wszyscy trafili do policyjnej celi.
 
Na trop złodziei samochodów, kryminalni natrafili podczas kontroli jednego z lubelskich skupów złomu. Wówczas policjanci odnaleźli i zabezpieczyli dwa nadwozia oraz koła i akumulatory pochodzące z samochodów fiat cinquecento i uno. Jak się okazało samochody zostały skradzione wcześniejszej nocy na terenie Lublina.
 
Jak ustalili mundurowi, nie były to jedyne kradzieże samochodów jakich dopuścili się mężczyźni. Stróże prawa szczegółowo przeanalizowali prowadzone sprawy. Udowodnili im łącznie osiem kradzieży pojazdów, do których doszło w okresie ostatniego miesiąca. Każdorazowo auta kradzione były z niestrzeżonych parkingów na terenie Lublina. Zawsze łupem padały fiaty cinquecento i uno. Jeden z samochodów po kradzieży został porzucony i podpalony.
 
Na posesji, gdzie demontowane były skradzione auta, policjanci odnaleźli tablice rejestracyjne oraz tabliczki znamionowe pochodzące ze skradzionych pojazdów. W jednym z lombardów stróże prawa natrafili na kosę spalinową. Została ona wstawiona przez jednego ze sprawców i pochodziła z kradzionego uno.
 
Wszyscy trzej usłyszeli już zarzuty. Odpowiedzą za przestępstwa związane z włamaniem i kradzieżą samochodów.  Dziś 20-latek i 25-latek zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, natomiast wobec 21-latka wystąpiono z wnioskiem o dozór Policji.
 
 
Za popełnione przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi do 10 lat więzienia.
 
 
 
 
źródło: KWP Lublin (KG)