19 kwietnia 2024

Rodzinny interes: Małżeństwo odpowie za posiadanie konopi indyjskich

Łęczyńscy kryminalni zapobiegli wprowadzeniu na rynek znacznej ilości środków odurzających. Narkotyki w miejscu swojego zamieszkania posiadali 28 – letni mężczyzna oraz jego 27 – letnia żona, mieszkańcy gm. Cyców. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 45 gramów ziela konopi, z których można zrobić ponad 40 porcji handlowych narkotyku.

 

W środę łęczyńscy kryminalni pojechali do jednego z mieszkań na terenie gm. Cyców. Tam podczas przeszukania miejsca zamieszkania 28 – letniego mężczyzny i jego 27 – letniej małżonki w pokoju policjanci ujawnili woreczek foliowy z zawartością suszu, kolejny woreczek schowany był w szafce.

Po przeprowadzonym badaniu narkotesterem okazało się, że jest to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 45 gramów tego narkotyku, z którego można zrobić ponad 40 porcji handlowych.

Małżeństwo zostało zatrzymane i przewiezione do komendy. Policjanci przedstawili im zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wczoraj sąd zastosował wobec 28 – latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, natomiast wobec jego żony zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP Lublin (M.K.)