27 maja 2024

Rowerzysta z podwójnym zakazem i na podwójnym gazie potrącony przez samochód

W miejscowości Zofiówka 39 – letni mieszkaniec gm. Łęczna został potrącony przez samochód ciężarowy marki Scania w wyniku czego doznał złamania ręki i trafił do szpitala w Łęcznej. Kierujący scanią 46 – letni mieszkaniec Włodawy był trzeźwy. Rowerzysta miał z kolei ponad 2 promile alkoholu, nieoświetlony rower i podwójny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania jadąc w kierunku Łęcznej najechał na poruszającego się przed nim w tym samym kierunku nieoświetlonego rowerzystę. W wyniku tego zdarzenia 39 – letni rowerzysta mieszkaniec gm. Łęczna doznał złamania ręki. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Łęcznej.  

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników tego zdarzenia. 46 – letni mieszkaniec Włodawy kierujący scanią był trzeźwy,  z kolei rowerzysta miał blisko 2.20 promila alkoholu w organizmie. To nie jedyne przewinienie na jego koncie. Jak się okazało mężczyzna posiada podwójny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechaniczny i rowerów obowiązujący zgodnie z wyrokiem sądu do 2014 roku i 2016 roku.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Pamiętajmy nie jesteśmy sami na drodze. Prowadzenie wszelkich pojazdów pod wpływem alkoholu to ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przypominamy im bardziej będą widoczni na drodze piesi i rowerzyści, tym będą bardziej bezpieczni. Po zmierzchu warto zadbać o umieszczenie na swoich ubraniach elementów odblaskowych. Dotyczy to zarówno dzieci, młodzieży ale również dorosłych.

 

źródło i fot. KWP Lublin