24 maja 2024

Rozbicie grupy przestępczej produkującej kody kreskowe

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie dokonywali przestępstw przeciwko mieniu. W ręce policjantów wpadł poszukiwany listem gończym kierownik grupy oraz czterej członkowie. Zatrzymani to mieszkańcy województwa lubelskiego w wieku 22-32 lat oraz dwaj ob. Ukrainy. Przestępcy działali na terenie całego kraju.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie dokonywali przestępstw przeciwko mieniu. Realizacja i pierwsze zatrzymania do sprawy miały miejsce w ciągu ostatnich kilku dni. W ręce policjantów wpadł poszukiwany listem gończym Krzysztof D. kierownik grupy oraz czterej młodzi mężczyźni. Zatrzymani to mieszkańcy województwa lubelskiego w wieku od 22 do 32 lat oraz dwaj ob. Ukrainy.

Do pierwszych zatrzymań doszło w minioną sobotę. Kryminalni z KWP, na krajowej 17, zatrzymali podróżujących mercedesem dwóch mężczyzn, 23 letniego Rafała P. oraz 24 letniego ob. Ukrainy Pavlo B. Kilka godzin wcześniej, na gorącym uczynku w jednym ze sklepów w Gdyni, zatrzymany został Dmytro M. także ob. Ukrainy. W poniedziałek, pod Lublinem, wpadł przywódca grupy. 32 letni Krzysztof P. zatrzymany został przez policjantów z sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie. Mężczyzna w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem, ma na swoim koncie głównie przestępstwa przeciwko mieniu. 32 latek poszukiwany był listem gończym. Ostatni z podejrzanych został zatrzymany w Łęcznej.

Podejrzani doprowadzeni zostali do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Nadzór nad postępowaniem ma Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Policjanci analizują zgłoszenia o podobnych przypadkach, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie kraju. Trwa szacowanie zysków z oszustw i nielegalnych transakcji. Sprawa ma charakter rozwojowy zarówno pod względem podmiotowym jak i przedmiotowym.

Podejrzanym grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Wideo »

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin (J.W)